Istek Vakfı Okulları Bilgi İşlem Müdürü - IT Manager • Web Programmer & Designer • Photographer • Guitarist • Evo Bilisim

Avea Pay by me

Merhaba,
Bugün yeni bir dolandırıcılık methodu keşfettim, Avea’ nın Pay by me uygulaması. Hiç kullanılmadığı halde bile faturanız yüklü miktarda borçlandırılıyorsunuz.

Bugün ben annem adına (S. D. Tombul) şikeyet bildiriminde bulundum gerekli merciilere. 50571***** numaralı hattının son gelen faturası 324 TL tutarında. İncelediğimde Pay by me diye bir uygulamadan doğan bir ödeme görünüyor. Bu uygulamayı hiçbir şekilde kullanmadığımızı iddia ediyoruz. Bu uygulamadan dolayı mağdur durumda daha bir çok insanın etkilendiğini ve aveaya şikayette bulunan onlarca insanın olduğunu bugün araştırarak öğrendim. Ben de Avea dan ilgili kişilerden bu ödemenin iptalini rica ettim , sadece bu ayki değil bir önceki ay da 100TL gelmiş bu uygulamadan dolayı yine. Halbuki aylık 20-30 TL gelmesi gerekiyordu. Aveaya bu uygulamaları yakıştıramadım , hatayı kabullenip telafi etmelerini bekliyorum. Bakalım inşallah öyle olur.Bugünden itibaren şikayet sitelerine yazacağım, sonrasında tam 1 hafta sonunda iade edilmezse ücretler ve iptal edilmezse ,savcılığa başvuracağız, çünkü bu şekilde başvuran bir kaç kişi ile de görüştüm, en azından parasının %90 ını kurtaranlar olmuş. Ayrıca annem 5 hattını da 1 hafta sonra vodafone geçirecek. Bence Avea eğer bu durumumuza bir çözüm üretmezse , paramızı iade alamasak da, ücreti ödetmek zorunda kalsak da, kaybeden yine o olur. Hem bizi kaybeder hem de çevremizdekileri , eşimizi ,dostumuzu kaybeder.
İyi günler.

751 Total Views 1 Views Today
Share / Paylaş:

Comments are closed.