Istek Vakfı Okulları Bilgi İşlem Müdürü - IT Manager • Web Programmer & Designer • Photographer • Guitarist • Evo Bilisim

Email gönderme kuralları & limitleri hatırlatma hk.

Merhaba,
Bazı email gönderme kurallarını sizlere hatırlatmak istiyorum. Örneğin Gmail' in (Google for Work, Google for Education, Free) mail gönderme limitlerine göz atacak olursak;

Gmail de email gönderirken, (@gmail.com veya @uoml.k12.tr vb. )

Bir kaç örnek;
-Günlük 500 kere Gönder tuşuna basabiliyorsunuz. (500 tekil kişiye mail göndermek)
-Toplamda günlük 2000 email gönderebiliyorsunuz (500 kişilik bir gruba 1 mesajı günde 4 kere gönderebiliyorsunuz veya, 50 kişix10 vb.)

Lütfen inceleyiniz / Please check out:

Eğer limitleri aşarsanız Gmail hesabınızı geçici süreyle bloke ediyor, bir kaç kere daha olursa ilgili email hesabını uzun süreli olarak kapatıyor. Google bu kısıtlamaları spam gönderimlerini önlemek için yapıyor.
Ücretsiz email hizmeti veren sistemlerde de ortalama limitler bu şekildedir (hotmail,yahoo,yandex vb.). Diğer kurumsal email sistemlerinde de limitler daha da az olmasıyla birlikte, sunucuların özelliklerine göre değişmektedir (@kurumadi.com.tr vb.).

Bu limitlerin dışında, daha çok sayıda email gönderilmesi ihtiyacı olursa toplu email gönderme hizmeti veren kurumların hizmetlerinden yararlanılmaktadır.

9921 Total Views 1 Views Today
Share / Paylaş:

Comments are closed.